Ana Menü
ERMENİSTANI ŞİDDETLE KINIYORUZ PDF Yazdır e-Posta
operator1 tarafından yazıldı.   
Perşembe, 01 Ekim 2020 19:42

Azerbaycan'a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır.

Ermenistan Devleti, Uluslararası Hukuk, Uluslararası İnsan Hakları Kuralları ve özellikle 1949 yılında kabul edilen Cenevre Sözleşmesi’ni dikkate almamakta, Hukuku bozmaya devam etmektedir.

Sivil kayıplara da yol açan Ermenistan’ın bu saldırılarını ÜLKÜTEK olarak şiddetle kınıyoruz.

Bu saldırılarla Ermenistan Devleti, bölgede barış ve istikrarın önündeki en büyük engel olduğunu tarihte olduğu gibi bir kez daha göstermiştir. Ermenistan yönetimi başta kendi Halkı olmak üzere insanları acıya boğmaya devam etmektedir.

Azerbaycan Devleti, meşru müdafaa hakkını kullanarak, sivil halkın güvenliğini sağlamak ve kendi topraklarını korumak için tüm cephe boyunca karşı saldırı başlatmıştır. Azerbaycan’ın, kendi halkını ve toprak bütünlüğünü korumak için meşru müdafaa hakkını destekliyor, bu süreçte tüm Türk Milletinin Azerbaycan’a desteğinin tam olduğunu belirtmek isteriz. Bu mücadele işgal edilmiş olan tüm Azerbaycan toprakları kurtarılana kadar devam edecektir.

Ermenistan’ın bu saldırılarını durdurmasını ve işgal ettiği Karabağ dahil tüm Azerbaycan topraklarından bir an önce çekilmesini talep ediyoruz.

Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından Ermenistan’ın Rus güçlerini arkasına alarak Azerbaycan topraklarında yaptığı işgal ve işgal ettiği topraklarda Hocalı ’da Azerbaycan Türklerine yaptığı soykırım ve işkence halen hafızalarımızdadır.

Yukarı Karabağ’ı 30 yıla yakın süredir işgali altında tutan Ermenistan’ın, Azerbaycan topraklarına yaptığı yeni saldırı ile başka amaç ve hedefler peşinde olduğu gözlerden kaçmamaktadır.

Azerbaycan’a yönelik 27 Eylül günü yeniden başlayan ve Bölgemizdeki barış çabalarını yok sayan Ermenistan saldırıları göster diki Ermenistan saldırgan tutumundan vazgeçmeyecektir. Ermenistan’a gerekli cevap anladığı dilde verilmektedir.

30 yıla yakın bir süredir Azerbaycan topraklarını işgal eden Ermenistan Devleti uluslararası hukuku tanımayan tutumu ile bölgede barışı tehdit etmeyi sürdürüyor.

Fransa başta olmak üzere bazı ülkeler bu olaylara ön yargılı yaklaşmakta olayları çarpıtmakta kamuoylarını yanlış bilgilendirmektedirler. Saldırgan Ermenistan’ı mağdur göstermeye devam etmektedirler. Bu sorunu çözmek için oluşturulan ve 30 yıldır ihmalkâr tutumunu sürdüren Minsk üçlüsü de çözüm odaklı davranmaktan çok uzaktadır.

Ancak Ermenistan ve tüm dünya şunu iyi bilmeli ki! Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında 84 milyona yakın Türkiye ve Türk Dünyası bulunmaktadır. Azerbaycan’ın acısı bizim acımızdır. Sürekli kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edeceğiz.

ÜLKÜTEK olarak şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa ve Can Azerbaycan’a başsağlığı dileriz.

Hepimiz, her zaman Azerbaycan’ın yanındayız.

Ne mutlu Türküm Diyene

ÜLKÜTEK

 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!