Ana Menü
BAŞBUĞUMUZU DOĞUMUNUN YÜZÜNCÜ YILINDA ANDIK PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 27 Kasım 2017 11:14

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in doğumunun 100.yılında muhteşem hatırasını, muazzez anılarını saygıyla, şükranla ve rahmetle ÜLKÜTEK olarak yâd ediyoruz.

Başbuğ Türkeş, tüm hayatını güçlü bir Türkiye ve Turan ülküsüne hasretmiş, büyük ülkü yolunda milyonlarca genç yetiştirmiş bir dava adamı; cesaretin, feragatin, dirayetin timsali bir kahraman; Türklük gurur ve şuurunun, İslam ahlak ve faziletinin en mümtaz örneğini benliğinde yaşamış ve yaşatmış milli bir lider ve manevi bir önderdi.

Başbuğ Alparslan Türkeş'in doğumunun 100. yıl dönümünde yurt genelinde anma programları düzenlendi.

Ankara da  “Doğumunun 100.Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3.Türk Gençlik Kurultayı” Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlendi. Kurultaya MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ve çok sayıda ülkücü katıldı.

 

RAHAT UYU BAŞBUĞ'UM!

Vatana, millete, milletin değerlerine Türklüğe karşı çıkan hainlere her zaman haddini bildirerek gerekli cevabı veren Başbuğumuz, aynı zamanda demokrasiyi, insan hak ve hürriyetlerini savunmuş, emeği üstün tutmuş, mazlumun yanında, zalimin karşısında durmuş, hiçbir kimliği ötekileştirmemiş, her inanca saygıyı esas bilmiş ve Türkiye Cumhuriyeti'nin her ferdini ayrımsız kucaklamıştır. Vefatından sonra da fikirleriyle devlet ve millet hayatımıza ve bütün Türk dünyasına tesir eden, gönül dünyamızı aydınlatan yüce bir değerdir. Ne mutlu O'nu anlayana, ne mutlu O'nun yolundan yürüyenlere.

Rahat uyu Başbuğum! Emanetin emin ellerde! Yolun yolumuz, ülkün ülkümüzdür! direktifinle kurulan Ülkücü Teknik Elemanlar Derneği ÜLKÜTEK olarak Başbuğumuzun her zaman izinde olacağız.

Başbuğ Alparslan Türkeş'in doğumunun 100. yıl dönümü yurt genelinde anma programları düzenlendi.

Ankara da  “Doğumunun 100.Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3.Türk Gençlik Kurultayı” Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlendi.

Çok sayıda Ülkücü Ankara'da düzenlenen anma programına katıldı. Ankara içinden ve yurdun her yerinden büyük bir kalabalıkla katılım yapılan programda Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in anıt mezarına ziyaret gerçekleştirildi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve beraberindekiler, "Doğumunun 100. yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı" kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti.

Kurultaya MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli ve çok sayıda MHP Milletvekili ve MHP parti yöneticileri ve Ülkücü katıldı. Devlet Bahçeli “Doğumunun 100.Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3.Türk Gençlik Kurultay’ının başarılı geçmesini, ülkemiz, milletimiz,  Türk-İslam alemi ve parlak istikbalimiz adına güzelliklere vesile olmasını Allah’tan diliyorum” sözleriyle kurultaya hitap etti. Bahçelinin konuşmasının tam metnine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i ve tüm şehitlerimizi saygıyla, şükranla ve rahmetle ÜLKÜTEK olarak yâd ediyoruz. Mekânları Cennet olsun.

http://88.255.31.62/htmldocs/genel_baskan/konusma/4333/index.html

 

Son Güncelleme: Pazartesi, 27 Kasım 2017 11:39
 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!