Ana Menü
ÖMER LÜTFİ METE VEFATININ 8. YILINDA ANILDI PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 20 Kasım 2017 13:43

Gazeteci-yazar ve şair Ömer Lütfi Mete, vefatının 8. yılında mezarı başında anıldı. Ömer Lütfi Mete için Çengelköy Mezarlığındaki kabri başında anma etkinliği düzenlendi. Anma etkinliğine, Mete'nin yakınları, senarist ve yapımcılar, gazeteciler, Sivil toplum örgütleri ve sevenleri katıldı. Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından anmaya katılanlara ikramda bulunuldu.

Türk düşünce ve sanat hayatına büyük katkılar sunan Türk milliyetçisi yazar, şair ve düşünürümüz Ömer Lütfi Mete’yi vefat yıldönümünde Ülkütek Camiası olarak rahmetle anıyoruz. Mekânı Cennet olsun.

Ömer Lütfi Mete, 1970'te Sabah gazetesinde basın hayatına atıldı. Bizim Anadolu, Tercüman, Türkiye, Yeni Haber, Orta Doğu, Yeni Şafak, Ayyıldız, Yeni Binyıl, Sabah gazetelerinde yönetici ve yazar olarak çalışan Mete'nin, Türk Edebiyatı, Boğaziçi ve Çağrışım dergilerinde makale, mizahi öykü ve şiirleri yayınlandı.

Şiirlerini "Gülce" adlı kitabında topladı. Mete, "Allahsız Müslümanlık", "Milliyetsiz Milliyetçilik", "28 Şubat'tan Şemdinli'ye Derin Çeteler", "Derin Devlet", "Dünyayı Kimler Yönetiyor", "Derin Millet Manifestosu", "Çığlığın Ardı Çığlık", "Yerden Göğe Kadar", "Asker ile Cemre", "Çizme", "Hacı yağı ile Parfüm Arasında", "Balonya Tünel", "İtfaiye Yanıyor" ve "Erdoğan operasyonu (Mahir Kaynak ile ortak eser)" adlı eserleri kaleme aldı.

 

Mete çok sayıda sinema ve dizi senaryoları yazdı. Bunların arasında  "Çizme", "Gülün Bittiği Yer", "Bizim Yunus", "Kurtlar Vadisi Irak", "The İmam", "Köstekli Saat", "Ayrı Dünyalar", "Veysel Karani", "Ahmet Bedevi", "Bizim Ev", "Evlere Şenlik", "Ortaklar", "Deli Yürek", "Avcı", "Hayat Bağları", "AGA", "Kurtlar Vadisi", "Kurtlar Vadisi Pusu", "Eşref Saati", "Ekmek Teknesi" ve "Çanakkale Destanı" yer alıyor. Mete, 18 Kasım 2009'da kalp krizi nedeniyle 59 yaşında vefat etmişti.

 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!