Ana Menü
BÖLÜCÜLÜĞÜ KINAMAYAN BİLDİRİYİ ŞİDDETLE KINIYORUZ PDF Yazdır e-Posta
operator1 tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 25 Ocak 2016 07:55

    

   ÜLKÜTEK OLARAK, Güneydoğu Anadolu bölgemizdeki terör olayları hakkında, “Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi” adı altında yayınlanan, "BU SUÇA ORTAK OLMAYACAĞIZ" başlığı altındaki bildirideki ifadeleri şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

 

     “Bu ülkenin akademisyen ve araştırmacıları olarak bu suça ortak olmayacağız!” diye başlayan bildiride, bölücü terör örgütü PKK ve onun şehir yapılanması olan KCK hakkında hiçbir suçlamada bulunulmayarak, doğrudan doğruya “devletin güvenlik güçleri” suçlanmış, devletin Güneydoğu’da kasıtlı ve planlı bir kıyım yaptığı ve bilinçli sürgün politikası uyguladığı” iddia edilmiştir. Bildiri, “Devletin vatandaşlarına uyguladığı şiddete hemen şimdi son vermesini talep ediyoruz” ifadesiyle sona ermiştir.  

 

  Bildiriye imza atanların, “milletimizin birlik ve kardeşliğine, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve devletimizin milli ve üniter yapısına, egemenlik ve bağımsızlığımıza” kasteden eli kanlı bölücü terör örgütü PKK’yı suçlamayıp, Türkiye Cumhuriyeti devletini suçlamaları, hiçbir milli hassasiyetleri olmadığını gösterdiği gibi, akademisyen haysiyeti ve objektifliği ile bağdaşmamaktadır.

 

 

 Ülkücü Teknik Elemanlar Derneği olarak, bölücü terör örgütleri ile Devletin yaptığı meşru mücadelede,  Türkiye Cumhuriyeti devletini ağır bir dille suçlayan bu bildiriyi imzalayanları şiddet ve nefretle kınıyoruz.

 

Son Güncelleme: Pazartesi, 25 Ocak 2016 08:11
 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!