Ana Menü
TEHLİKELİ LOGO PDF Yazdır e-Posta
ulku2 tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 07 Mayıs 2012 11:20

'Fleur de Lis'in Kutlu Doğum'da ne işi var?

Samanyolu Haber internet sitesi, “rekor kırıyor” diye şu haberi verdi.(http://www.samanyoluhaber.com/teknoloji/Sosyal-medyada-Kutlu-Dogum-heyecani/746597/)
Bu logo, Kutlu Doğum Haftası’nın sembolü olarak tasarlanmış. Haberde, Hilâl ve Muhammed ismi anlatılıyor ve bu logonun “Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Diyanet İşleri Başkanlığına gelecek yıllardaki etkinlikler için teklif edileceği” anlatılmaktadır. Bu logonun kimler tarafından hazırlandığı da haberde yazıyor.
Güzel, fakat bir eksik var, gözden kaçmış bazı noktalara dikkat çekelim. Logoya dikkatle bakalım: Hıristiyanların “süsen Fleur de Lis” sembolü Hilal’e yerleştirilmiş, haberde bundan hiç söz edilmiyor. Nedir bu süsen ya da fleur de Lis sembolü; teslis, baba oğul kutsal ruh, bakire Meryem ve Cebrail sembolüdür. (Semboller ve İşaretler kitabının 177. Sayfasında daha ayrıntılı bilgi mevcuttur.) İnternette kısa bir araştırma yapılırsa "Fleur de lis" ile ilgili çok daha fazla bilgi edinmek mümkün.

Biz birkaç örnek verelim: Bir çok papaz ve papa kıyafetlerinde, papa asalarına yer alan bu sembol araştırılırsa neyi temsil ettiği ve kimlerin kullandığı görülecektir.Bu sembol; filmlerde (örnek Star Wars’ta) oyunlarda, videolarda, afişlerde, çizgi filmlerde ( The Simpsons) bol bol kullanılmaktadır.Başka inançların sembolü olarak kullanılan bu işaretlerin Efendimiz (sav)’in adı ile yan yana gelmesine itiraz ederiz.

Hazırlanan bu logonun “Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Diyanet İşleri Başkanlığına gelecek yıllardaki etkinlikler için teklif edileceğini” öğrendikten sonra bunları yazmamak olmazdı.

Bir eğitimci bu kadar önem verdiği bu logoyu, Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Diyanet İşleri Başkanlığına teklif edecek kadar önemsiyorsa, sembolün neyi temsil ettiğini bilmesi de sorumluluktur.

Hilalin içine yerleştirilen bu Hıristiyan sembolünün, oraya bilerek yerleştirilmediğini ümit ederek bu fitne ortamında fitneye mahal verilmemesi için eleştirimi yapıyorum.

Şimdi kararı kamuoyu versin.

Saygılarımla.

Oktan Keleş

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=243

 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!