Ana Menü
TÜRKİYE 12. ENERJİ KONGRESİ PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 07 Kasım 2012 11:50

Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi tarafından üç yılda bir düzenlenen geleneksel Türkiye Enerji Kongrelerinin onikincisi 14-16 Kasım 2012 tarihleri arasında Ankara‘da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi‘nde yapılacaktır. Kongre çalışmalarına paralel olarak bir Enerji Sergisi ve çeşitli sosyal etkinliklere de yer verilecektir.

14-16 Kasım 2012 tarihleri arasında Ankara‘da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi‘nde yapılacak olan Türkiye 12. Enerji Kongresi‘nin teması "Türkiye‘nin Artan Enerji İhtiyacında Seçenekler ve Yatırımlar"dır. Kongre‘de sunulacak bildiriler bu tema ve konular kapsamında olacaktır. Kongre‘nin yapılacağı ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi‘nde düzenlenecek olan "Enerji Sergisi" ile seçkin katılımcılar, enerji üreticileri, imalatçıları ve mühendislik kuruluşlarını tanıma ve müzakere imkanı bulacaklardır.

 

Kongre’de, “Türkiye'de Enerji Sektörünün Sorunları, Yerli Enerji Kaynaklarının Değerlendirilmesi, Hidrolik Enerji Santrali Yatırımlarının Sorunları, Dünya'da ve Türkiye'de Petrol ve Doğal Gaz Piyasasının Değerlendirilmesi, Yenilenebilir Enerjinin Dünya'da ve Türkiye'de Bugünü ve Yarını, Enerji Verimliliği, Fukishima'dan Sonra Nükleer Santrallerin Geleceği ve Enerji Sektörüne Etkileri, Enerji ve Çevre Etkileşimi ve İklim Değişikliği, Enerji Hukuku, Geleceğin Enerji Liderlerinin Görüşleri” konularında özenle seçilmiş 70 bildiri sunulacak ayrıca düzenlenecek iki panelde “Bölgemizde Meydana Gelen Ekonomik, Sosyal ve Siyasi Gelişmelerin Doğal Gaz ve Petrol Arz Güvenliğine Etkileri” ve “Türkiye'nin Enerji Sektöründe Uluslararası İlişkileri ve Projelerin Değerlendirilmesi” konuları tartışılacaktır.

 

Kongre sonuçlarının ülkemizin enerji alanındaki kamu yöneticilerine, karar vericilere, özel sektöre, yatırımcılara ve enerji sektöründe mal ve hizmet sunanlara yararlı olması hedeflenmektedir.

Kongre web sayfası;

 http://www.enerjikongresi2012.com/

 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!