Ana Menü
"ÜLKÜ EVLERİ" PROJESİ DEVREDE... PDF Yazdır e-Posta
operator1 tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 02 Eylül 2013 15:17

Ülkü Evleri" Projesi: Ülkü Evleri Türk-İslam Ateşinin Yandığı Ocaklar Olacak Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından "Ülkü Evleri" adı altında yeni bir proje hayata geçiriliyor Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından "Ülkü Evleri" adı altında yeni bir proje hayata geçiriliyor.
Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından "Ülkü Evleri" adı altında yeni bir proje hayata geçiriliyor Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından "Ülkü Evleri" adı altında yeni bir proje hayata geçiriliyor. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "Ülkü Evleriyle özellikle üniversitelerde yaratılmak istenen kaosun önüne geçilmiş olacaktır. Ülkü Evleri adeta Türk-İslam ateşinin yandığı Ocaklar olacak" dedi.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından "Ülkü Evleri" adı altında yeni bir proje hayata geçirilecek. Proje kapsamında Türkiye'nin dört bir yanında üniversite öğrencilerine barınma ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik "Ülkü Evleri" kurulacak. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nın konuya ilişki açıklamasında, "Ülkü Evleri'nin kurulmasındaki amaç ise Ülkücü gençliğin manevi anlamda tehlikeyle karşılaşmasının önlenmesi, milli manevi değerlere haiz, devlet-millet menfaatine duyarlı, milliyetçi dünya görüşüne sahip Ülkü bireylerinin topluma doğru bir şekilde kazandırılması olarak belirlendi" denildi.

Kurulacak olan Ülkü Evleri'nde oluşacak ortam neticesinde gençlerin maddi ve manevi sıkıntılarla uğraşmak yerine kendilerini daha rahat yetiştirme fırsatı bulacağı savunulan açıklamada, gençlerin ilmi alanda kariyer sahibi nitelikli bireyler olmalarına yardımcı olunacağı da anlatıldı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz ise "Ülkü Evleri" Projesi hakkındaki bilgi verirken, "Ülkü Evleri projesi bugüne kadar sosyal sorumluluk anlamında hazırladığımız en önemli projelerden birisidir" ifadelerini kullandı.

-"ÜLKÜ EVİ İNDİRİM KARTI"-

Projenin hayata geçmesi aşamasında kurumsal yapıdan kesinle taviz verilmeyeceği ve koordinesinin Genel Merkezde oluşturulan genel koordinatörlük ve proje komisyonu tarafından sağlanacağının altını çizen Kılavuz, "Evlerin giderlerinin karşılanması anlamında ise İllerde oluşturulacak olan Mütevelli Heyetleri yine Genel Merkezimizle birlikte ekip ruhu içerisinde çalışacaktır.

Ülkü Evleri projesi kapsamında Ülküdaşlarımız öğrenimlerini devam ettirme ve tahsillerini tamamlama anlamında daha rahat koşullara sahip olacaktır. Ülküdaşlarımız öğrenciliğin sosyal anlamda zor koşullarından, özel yurt ve evlerin maddi külfetinden biraz olsun sıyrılacak ve kendilerini okullarına daha fazla verme imkanı bulacaktır. Ayrıca Ülkü Evleri'nde kalan Üniversiteli öğrencilere "Ülkü Evi İndirim Kartı' verilecek bu şekilde belirlenen esnaflardan yapacakları harcamalarda indirim imkanı sağlanacaktır. Evlerimizde Üniversite öğrencilerinin yanı sıra Ortaöğretim seviyesindeki gençlerimize de Üniversite sınavlarına yönelik çalışmalarında destek olunacaktır" dedi.

-"TÜRKİYE'DE ÜNİVERSİTELERDE YARATILMAK İSTENEN KAOSUN ÖNÜNE GEÇİLECEK"-

Ülkü Evleri'nin öğrencilere rahat bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmeleri noktasında sağladığı yarar ile birlikte çok önemli bir işlevinin daha bulunduğuna dikkat çeken Olcay Kılavuz, şunları kaydetti: "Ülkemizin içinde bulunduğu kritik süreçte Ülküdaşlarımız karanlık sokaklarda, kumandası kimin elinde belli olmayan çarpık zihniyetlerden uzak olacak; gelecekte daha güçlü ve lider bir Türkiye'nin mimarı olacak şekilde milli-manevi hassasiyetlere karşı duyarlı bireyler olarak yetişme imkanı bulacaktır. Ayrıca manevi anlamda istismarın önüne geçilerek kültür yozlaşmasına da engel olunacaktır. Ülkü Evleri bu misyonu neticesinde Türkiye'de özellikle üniversitelerde yaratılmak istenen kaosun önüne geçilmiş olacaktır. Ülkü Evleri adeta Türk-İslam ateşinin yandığı Ocaklar olacak, devletimiz ve milletimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde yetişen ve yönetme kabiliyetine sahip Türk gençlerini bir çatı altında birleştiren müesseseler halini alacaktır.

Buradan herkesi elini taşın altına koymaya ve az-çok demeden projemize destek olmaya çağırıyorum. Geleceğin Türk Gençliği'nin olacağına, Türk Gençliği de kuracağımız Ülkü Evleri'nde yetişerek vatanına-milletine faydalı bir şekilde dürüst, fedakar ve sorumluluk sahibi bireyler haline geleceğine olan inancımız tamdır. Ülkü Evleri Ülkücü Hareket'e tekrar hayırlı ve uğurlu olsun." - Ankara

 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!