Ana Menü
"ANDIMIZ" KALDIRILAMAZ... PDF Yazdır e-Posta
ulku2 tarafından yazıldı.   
Salı, 26 Temmuz 2011 13:29

Bindirilmiş kıtaya tepki Beslendikleri yerin talimatıyla sokağa dökülüp andımıza saldıran şahıslara halktan öfke yağdı.

Bunlar nasıl insanlar!

İstanbul’da yapılan “Andımız Kaldırılsın” eyleminin yanı sıra müfredat ve andımız için, “ırkçı” ifadesinin kullanılması vatandaşı kızdırdı. Gazetemizi telefon ve elektronik posta yağmuruna tutan halk, gruba büyük tepki gösterdi!

Ne idüğü belirsiz!..

En sert tepkilerden biri de Uluslararası Avrasya Eğitimciler Federasyonu Genel Başkanı Şuayip Özcan’dan geldi: Ne idüğü belirsiz bir kesim türedi. Talimatla hareket ediyorlar. Böyle çirkinlikler olur; onlar ürür, Türklük kervanı yürür.

 

 

Ayrılıkçılardan başka bir şey beklenemez

Mazlum-Der ve Özgür-Der üyeleri tarafından İstanbul’da yapılan “Andımız Kaldırılsın” eyleminde, özellikle müfredat ve andımız için, “ırkçı” ifadesinin kullanılması tepki çekti. Eylemi sert bir dille eleştiren Uluslar arası Avrasya Eğitimciler Federasyonu Genel Başkanı Şuayip Özcan, Türk olduklarından utanan insanların beslendikleri yerin talimatıyla Türklüğe karşı çıktıklarını ifade etti. Özcan, son zamanlarda bazı kesimlerin Türklükten yoğun bir şekilde rahatsız olmaya başladıklarını söyleyerek, “Dün de aynı kesim rahatsızdı ancak bunu dillendiremiyorlardı. Ancak bugün Türk olduklarından utanan, başka milletlerin hayranlığı içerisinde yaşayan ne idüğü belirsiz bir kesim türedi. Bu türeyen kesim de elbette beslendikleri yerin talimatları doğrultusunda Türklüğe karşı çıkacaklardır” dedi. Bu tür eylemlerin dün de olduğunu belirten Özcan, tarihin tekerrür ettiğini ifade ederek şunları kaydetti: “Burada önemli olan onların Türklüğe karşı tavırları değil, Türkün Türk gibi durması sonucu onlar gibi olanların geçmişte olduğu gibi hüsrana uğrayacağıdır. Onlar aldıkları kültürün ve ırklarının gereğini yapan kişilerdir. O eylemi yapanlar bugün Doğu’dan şehit haberleri geldiğinde terörü kınayamayan, onlara hayranlık besleyen, onlar için mücadele eden ama konu Türk milletine gelince karşı çıkan bir inancın mensubiyetidir. Böylesine bölücü ve ayrılıkçı insanlardan başka bir şey beklenemez. Türk’üm diyenler Türk gibi duruşuyla bunları gerisin geri püskürteceklerdir. Yıllar yılı Türk’e ve Türklüğe karşı çirkinlikler sergilenmiştir ve sergilenecektir. Önemli olan kervanın yürüyüşünün devam etmesidir.” Bir süredir andımızın kaldırılması için propagandaların devam ettiğinin altını çizen Özcan, bir takım insanların bu kişileri cesaretlendirdiğini söyledi.

Müeyyide uygulanmıyor

Özcan, geçmişte bakanlık, vekillik yapmış, belli makamlara gelmiş kişilerin de bunu ifade ettiklerini hatırlatarak, şunları kaydetti: “Biliyorlar ki bu karşı çıkışlarının sonucunda cezai müeyyide ile karşı karşıya gelmeyecekler, belki de kazanç elde edecekler. Belki de birileri bunları paravan olarak özellikle öne sürerek, onları kullanarak Türklüğü kaldırma mücadelesi veriyordur.”

 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!