Ana Menü
TÜRKMENLERİN YARDIMINIZA İHTİYAÇLARI VAR PDF Yazdır e-Posta
Salı, 20 Ocak 2015 10:01

Ülkücü Teknik Elemanlar Derneği olarak Ankara da zor koşullarda ikamet eden Türkmen kardeşlerimize yardım ulaştırabilmenin çabasına düştük.  ÜLKÜTEK üyeleri aralarında topladıkları yardımları ilk elden ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar.

Türkmenlerin ihtiyaç duyduğu pirinç, makarna, salça, yağ, şeker, bakliyat, gibi dayanıklı gıda malzemeleri ile battaniye, yorgan, yatak, özellikle yetişkinler ve çocuklar için giyim malzemeleri yardımları Ülkütek üyelerince sürdürülmeye devam edecektir.

Ülkemizin hemen güneyinde komşularımızda yaşanan şiddet, terör ve sıcak çatışmalar bir türlü dinmemektedir. Binlerce insan evsiz yurtsuz kalmakta, masum insanlar, çocuklar ve kadınlar hayatlarını kaybetmektedirler. Irak’ta Türkmen kardeşlerimizin yaşadığı, Musul’da,  Kerkük’te Telafer’de ve diğer illerde zor durumda kalarak saldırılara maruz kalmış birçoğu, evlerini yurtlarını terk etmek zorunda kalmışlardır. Sığındıkları yerlerde mülteci durumuna düşmüşlerdir.Ankara’da değişik semtlerinde zor koşullarda ikamet eden Türkmen kardeşlerimizin yardımlarınıza ihtiyaçları vardır. Yardım etmek isteyen üyelerimiz Derneğimizle iletişime geçebilirler.

 

Son Güncelleme: Salı, 20 Ocak 2015 10:21
 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!