Ana Menü
TÜRK GENÇLİK KURULTAYI PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 06 Şubat 2013 09:25

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından tertiplenen Gençlik Kurultayı 9 Şubat'ta Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak. Saat 13:00'te başlayacak olan Türk Gençlik Kurultayı'na Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katılacak. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türk Gençliğini kurultaya davet etti.

ÜLKÜTEK olarak Gençlik kurultayını düzenleyen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfını ve bu kurultayın düzenlenmesinde emeği geçenleri kutlar, kurultayın tüm Türk dünyası için hayırlara vesile olmasını dileriz.

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, 8-9 Şubat'ta düzenlenecek olan Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı ile ilgili bir açıklamada bulundu.

 

 Kılavuz açıklamada şunları kaydetti:

"Bildiğiniz üzere Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı kendine kaynak olarak aldığı Türk milliyetçiliği fikir çizgisinde dimdik yürümektedir. Üzerinde taşıdığı vazifenin farkında olarak bugüne kadar pek çok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmiş, pek çok alanda Türk milliyetçilerinin temsil edilmesi görevini yerine getirmiştir.

Bu yüzden Türk milliyetçiliği hareketinin siyasal alanda tek elden temsil edilmesi imkanı bulduğu gün olan 8-9 Şubat 1969 tarihinin önemini bir kez daha hatırlatma ihtiyacı duyuyoruz. 1040'da Dandanakan'da 1071'de Malazgirt'te destanlaşan, Söğüt'te bir çadırdan Cihan İmparatorluğu meydana getiren Cumhuriyeti kuran irade de 3 Mayıs 1944 tarihini bayraklaştıran irade de aynıdır. 8-9 Şubat bu iradenin bir siyasal harekat şeklinde vücut bulduğu günü işaret eder.

Bu tarih merhum başbuğumuz Alpaslan Türkeş Bey'in Türk milleti için bir kurtuluş ışığı olarak ortaya çıkışının yıl dönümüdür. Bizler de bu şuurun temsilcileri olarak Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı'nı aynı ruhla 8-9 Şubat 2013 tarihinde düzenlemeyi planladık.

Çalıştayımız 8 Şubat 2013 tarihinde lisans ve lisansüstü eğitimine devam etmekte olan 160 ülküdaşımızın 4 oturumda 40'ar kişilik gruplar halinde ele alacağı " Türk Dünyası Bağlamında Ülkücü Gençliğin Uluslararası Misyonu ve Vizyonu ", " Günümüz İletişim Stratejileri ve Sivil Toplum Bağlamında Ülkücü Gençlik ", " Türk Milliyetçiliğinin Kurumsal Kimliği ", " Türk Gençliğinin Sosyo-Ekonomik Sorunları " başlıklarından oluşan atölye çalışmalarıyla başlayacaktır. İki oturumda 8 konuşmacının katılacağı bir sempozyum şeklinde devam edecektir.

Çalıştay sürecinde yalnızca sorunları tespit etmek değil, tespit ettiğimiz sorunlara bir ülkücünün bakış açısıyla çözüm önerileri sunmak amacındayız. Kurultayımız ise Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda 9 Şubat 2013 Cumartesi günü saat 13:00'de Liderimiz Devlet Bahçeli Bey'in şereflendirmesi ile başlayacaktır.

Çalıştay sonuç bildirgemizin kamuoyuyla paylaşılmasıyla sürecektir. Bir dizi konser ve görsel şölenle devam edecek olan kurultayımızın birlik beraberlik coşkusu ile geçeceğine inanıyorum. Keza kurultay kavramının milletimizin tarihi mirasından bizlere bıraktığı sorumluluğun bilincindeyiz. " Dil de işte fikir de birlik " ifadesini somutlaştırmak için adım atmanın mutluluğunu şimdiden yaşıyoruz. Yürekleri vatan sevgisiyle atan aziz milletimizin bu büyük kucaklaşmada bizleri yalnız bırakmayacağından emin olarak, onları misafir etmekten gurur duyacağımızı bilmelerini istiyorum."

Birbirinden değerli sanatçıların sahne alacağı Türk Gençlik Kurultayı'n sunuculuğunu Arif Nazım yapacak.

Kurultay programında ise sanatçılar Ahmet Şafak, Ali Kınık, Aşık Sefai, Atilla Kaya, Atilla Yılmaz, Kaya Kuzucu, Mahmut Tülek ve Osman Öztunç'un sahne alacağı bildirildi. Ayrıca Kerkük'ten gelen Dedeler Yadigarı adlı grubunda halk oyunları gösterileri sergileyeceği bildirildi. ORTADOĞU

 

Son Güncelleme: Çarşamba, 06 Şubat 2013 09:41
 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!