Ana Menü
ŞERAFETTİN DOĞAN’I KAYBETTİK PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 14 Kasım 2012 13:41

 

1980 öncesi Kurucu Genel Başkanımız Şerafettin Doğan  13.10.2012 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir. Kocatepe camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Doğan’ın naaşı memleketi Gerede’ye getirilerek. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası, Muratfakı Taşlar köyündeki edebi istirahat gahine defnedilmiştir.

Kocatepe camindeki cenaze namazına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,   çok sayıda eski bakan, milletvekili  ve çok sayıda Ülkü tek üyesi ve  ülkücü katılmıştır.

ÜLKÜ-TEK olarak Şerafettin Doğan'a Allah'tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine, Tüm Ülkücülere baş sağlığı diliyoruz.  Mekânı cennet olsun.

 

 

 

 

İnşaat Yüksek Mühendisi Şerafettin Doğan, 1944 yılı Gerede doğumlu olup, 1970-73 arası İller Bankası Genel Müdürlüğünde Proje Mühendisi ve Baş Mühendisi olarak çalıştı. Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisinde asistanlık yaptı, Meslek hayatına başladıktan sonra, Ülkücü Teknik Elemanlar (ÜLKÜ-TEK) Derneğini kurarak Genel Başkan seçildi. 2 yıl bu görevi yürüttükten sonra MHP’nin 1979 yılı büyük kongresinde Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliğine seçildi ve 12 Eylül 1980 yılına kadar bu göreve devam etti. Ticari çalışmalarının yanında mesleki gönüllü kuruluşlarda da çalışmalar yapmakta olan Doğan, 1988-1990 yıllarında İnşaat Mühendisleri Ankara Şube Başkanlığı yaptı.

Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliğinde 1992-2000 yılları arasında Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelikleri yapan Şerafettin Doğan, dernekte halen denetim kurulu başkanı idi. Daha önce Başkan Yardımcılığı yaptığı Gerede Kalkınma Vakfı (GERKAV)’nın halen Yönetim Kurulu Üyesi görevini de yapan Doğan, MHP’nin yeniden faaliyete geçmesiyle, Yönetim Kadrolarına ve Bakanlara ülkemizin yatırım projeleri ve mesleki konularda gönüllü danışmanlık yaptı.

MHP’nin Gerede ve Bolu’daki faaliyetlerinin büyük bölümüne katılan Şerafettin Doğan,12 Haziran 2011 Genel Seçimleri’nde MHP 2’nci Sıra Bolu Milletvekili Adayı idi,  iki meslektaşı ile birlikte 1982 yılında kurdukları şirkette Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktaydı.

Şerafettin Doğan, Türk Ocakları Genel Merkezi'nde Danışma Kurulu üyesiydi.

Son Güncelleme: Cuma, 22 Kasım 2013 08:09
 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!