Ana Menü
ÜLKÜTEK AYDIN ŞUBESİNİN GENEL KURULU YAPILDI PDF Yazdır e-Posta
operator1 tarafından yazıldı.   
Pazar, 04 Temmuz 2021 17:22

Ülkücü Teknik Elemanlar Derneği Aydın İl Başkanlığı Genel Kurulu 30 Haziran 2021 Tarihinde gerçekleşti.

İki dönemdir başkanlık görevini üstlenen Maden Mühendisi Anıl Pehlivan vazifesini Elektrik Elektronik Mühendisi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Baybars Dal’a devretti.

Türk Eğitim Sen Aydın İl Başkanı Veli Yıldırım ve yönetimi, TÜRKAV Aydın İl Başkanı Gülşah Kale ve yönetimi ile Türk Sağlık Sen Aydın İl Başkan Yardımcısı Naime Görener'in misafir olarak katıldığı genel kurul, Ülkü-Tek Genel Başkan Vekili Reha Dilek’in, MHP MYK Üyesi Burak Pehlivan’ın, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık’ın, Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Tayfun Şan’ın, Aydın Türk Ocakları Başkanı Eyüp Doyuran’ın tebrik mesajları okunarak başladı.

Anıl Pehlivan yaptığı açılış konuşmasında, Ülkü-Tek tarihinden ve Aydın’da geldiği noktalardan bahsetti. Pehlivan 24 Şubat 2018’te gerçekleştirdikleri Nükleer Astrofizik konusunda çalışmalarıyla bilinen Prof. Dr. Ali İhsan Kılıç’ın konuk olduğu “Yeni Türk Medeniyetinin Kurulmasında Milli Bilim ve Kadim Türk Akılcılığı” adlı etkinliğin hala akıllarda kaldığını ve heyecanını koruduğu belirtti. “Ülkücü Teknik kişiler olarak görevimiz birlik ve dayanışmayı artırırken aynı zamanda halkı bilinçlendirmektir” diyen Pehlivan yeni yönetime ve Başkan Baybars Dal’a başarılar diledi.

Yapılan oylamanın ardından göreve gelen Baybars Dal, Anıl Pehlivan’a teşekkür ederek konuşmasına başladı. Türkiye’nin ve Aydın’ın kalkınmasının yanı sıra çevre bilincini de vurgulayan Baybars Dal’ın konuşmasında Atatürk İlke ve İnkılaplarına ve Evrensel İnsan Haklarına bağlı olduklarını dile getirdi.

“Yönetimimizde, merkezimize insanı ve doğayı koyarak, inançla, ısrarla, planlı ve organize çalışmalar yaparak Gökyüzünün Altındaki En Güzel Yeryüzü Cennet Aydın’ımıza katkılarda bulunmak isteğindedir.

Dünyamızın en büyük sorunları olan:

Hava Kirliliği ve İklim Değişikliği; Ormanların tahrip edilmesi; Türlerin Soylarının Tükenmesi; Ekilebilir Alanların Azalıyor olması; Aşırı Nüfus Artışı; gibi konuları şehrimiz özelinde inceleyerek üzerinde hassasiyetle çalışıp, çözüm önerilerimizle beraber kamuoyunu bilgilendirmek en büyük arzumuzdur.” diyen Baybar Dal sözlerini:

“Muhtaç Olduğumuz Kudretin Damarlarımızdaki Asil Kanda olduğu bilinciyle Genel Kurulumuzun Hayırlara vesile olmasını diler, Katılımız için tekrar teşekkür eder, hepinize saygılarımı sunarım.” diyerek tamamladı.

Başkan Baybars Dal’ın konuşmasının ardından yapılan oylamada oy birliği ile Ülkü-Tek Aydın’a büyük emekleri geçmiş eski başkan Anıl Pehlivan Onursal Üye olarak seçildi ve kendisine Baybars Dal tarafından plaket takdim edildi. Plaketi alan Pehlivan; “Kardeşlerimizin bu teveccühü beni çok duygulandırdı herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Genel Kurul üyelerin duygu ve düşüncelerini aktarmasının ardından sona erdi.

Ülkü-Tek Aydın’ın seçilen yeni yönetim kurulu aşağıda verilmiştir:

 

Başkan: Baybars Dal - El. Elk. Müh.

Bşk. Yrd.: Ömer Ersagun Güldamla - Blg. Müh

Sayman: Ali Haktan Işılak. - Blg. Müh

Sekreter: Gürkan Güneç - El. Tek.

Üye: Abdullah Aracı - El. Elk. Müh

Üye: Erkan Büber - El. Tek.

Üye: Yusuf Oyar - El. Elk. Müh

 

Ülkütek Genel Merkezi olarak genel kurula katılarak katkıda bulunan tüm ülküdaşlarımızı kutluyoruz. Yeni yönetim kuruluna başarılar diliyoruz.

 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!