Ana Menü
KAZLIÇEŞME SANKİ MİLLİ COŞKU UMMANI PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 01 Haziran 2015 07:11

Miliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'da Kazlıçeşme Meydanı'nda coşkulu kalabalıklara hitabetti. İstanbul tarihi günlerinden birini  yaşadı. Bahçeli, İstanbul'daki konuşmasına “Bu ne görkem böyle, bu ne güzellik böyle, bu ne heyecan böyle, bu ne muhteşem manzara böyle! Kazlıçeşme sanki sevgi deryası, Kazlıçeşme sanki milli coşku ummanı.Maşallah, İstanbul sanki Kazlıçeşme’ye akmış, Kazlıçeşme sanki kükremiş sel gibi bendini çiğnemiş aşmış.Farkında mısınız, düşmanları çatlatıyor, dostları güldürüyorsunuz.Zalimlere korku salıyor, mazlumlara umut saçıyorsunuz.Türkiye’ye ümit veriyor, fetih ruhunu canlandırıyorsunuz.Tarihe mühür vuruyor, İstanbul’un kapanan ufkunu açıyorsunuz.İstanbul bugün Fatih olmuş Bizans’ın surlarına hançer gibi saplanmak üzere yola koyulmuştur.Ve Ulubatlı Hasan olmuş üç hilali zirveye asmak için yürüyüşe geçmiştir.Bizleri kavuşturan Rabbim’e şükürler olsun.” Diye başladı

MHP Lideri Bahçeli, "Erdoğan ne söylerse misliyle onu duyacaktır.Yasa dışı yollardan siyasete ayar ve istikamet vermeye devam ettikçe gözümüz üstünde, nefesimiz ensesinde olacaktır"  dedi.

 

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin gelenek ve siyasi duruşunda devletin başıyla kamplaşmak ve kavga etmek olmadığını belirterek, "Muhaliflerine gelince 'hukuk'diyen, kendisine gelince guguk anlayan Erdoğan, ya Cumhurbaşkanı ya da Cumhur çıbanı olacaktır. Parlamenter sistemi mayınlamaktan kesinlikle uzak duracaktır. PKK'yla yaptığı başkanlık pazarlığından pişmanlık duyacaktır. Korsan mitingler düzenleyip muhalefetle söz düellosuna girmeyecek, Başbakanlığı panayıra, kendisini cambaza çeviren Davutoğlu'ndan rol kapmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi'ne iftira atmayacak, çelme takmayacaktır" diye konuştu.

ERDOĞAN ve Davutoğlu'nun her türlü suçu işleyecek kadar kontrol ve dengeden savrulduğunu anlatan Bahçeli, "Bu savrulma Türkiye için milli güvenlik tehdididir. Bu kırılma Türk milleti için istikrasızlığın nedenidir. Erdoğan ve Davutoğlu kürsülerde birlikte düet yapmaya başlamışlardır. Cumhurbaşkanlığını başkanlık için kuluçkaya çeviren Erdoğan, fetih şöleninden ziyade devlet imkanlarını seferber ederek, okul çağındaki öğrencileri dahi alet ederek AKP'nin mitingi yaptırmıştır. Fethe katılan ecdadımızın kemikleri sızlatılmıştır. Erdoğan dirilişe değil, düşüşe; yükselişe değil alçalışa hizmet edecek kadar kötürümleşmiştir" dedi.

BAHÇELİ,  Davutoğlu'nun MİT TIR'larıyla ilgili fotoğraflara casusluk dediğini hatırlatarak, "Suriye'deki Bayır Bucak Türkmenlere yardım götürüldüğünü

Suriye Türkmen cephesi net ifadelerle yalanlamıştır. Şimdi doğruyu söyle, kimin silahlarını, hangi odaklara vekaleten ve nerelere taşıyordunuz? MİT TIR'larıyla insani yardım malzemesi gönderiyorduk dediler, ancak TIR'dan, Erdoğan, Davutoğlu, bölgesel terör örgütleri, vahşet planları çıktı. Sayın Başbakan, kimlere ne verdiğinizi, kimlerin kılıcını salladığınızı açıklamazsan, dürüstçe konuşmazsan kazanacağın yeni sıfatlarla Serokluğu bile çok ararsın" dedi.

 

 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!