Ana Menü
SADIK ASLAN ÜLKÜTEK’İ ZİYARET ETTİ PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 10 Şubat 2014 14:47

MHP Çankaya belediye başkan adayı Sayın Sadık ASLAN 8.2.2014 tarihinde Derneğimizi ziyaret ederek derneğimiz üyeleri ile sohbet etmiştir. Sadık ASLAN konuşmasında,” ÜLKÜTEK’İ ziyaret etmekten, istişare içinde olmaktan mutluyum” dedi. Çankayalı dört dönemdir ihmal ediliyor ve hakkıyla hizmet alamıyor. Çankaya da bir şey değişecek her şey değişecek söylemi ile Çankaya için değişimin gerekliliğine vurgu yaparak. Bu değişimi gerçekleştirmek amacıyla kıymetli bir proje ekibi oluşturarak Çankaya’ya yakışır projeler hazırladıklarını Bu projelere değerli Ülkütek üyelerinin öneri ve katkılarını beklediğini ifade etmiştir. MHP Çankaya Belediye Başkanı Sadık Aslan,  40 yakın projesini özetleyerek Ülkü tek üyeleri ile birlikte istişare etti.

Çankaya’da Spor kompleksleri ve yürüyüş alanları kurulacak. Açık havada spor etkinlikleri organize edilerek, her sabah 7 ile 9 saatleri arasında programlar düzenlenecek. Okullarla işbirliği içinde mevcut okul spor salonlarının hanımlar tarafından da kullanılması sağlanacak. Yine sosyal hizmetlerle ilgili projelerimiz arasında yer alan Çankaya Hilal Kart projemizi uygulamaya koyacağız. Evlenenlere maddi katkı ve belediye işlerinde kolaylıklar gibi yardımlar yapılacak.“Çankaya Hilal Kart” uygulaması ile gelir durumu iyi olmayan vatandaşlara kolaylıklar sağlanacak. Hilal kart ev hanımlarına verilecek “Çankaya Hilal Kart”a, ailenin bir aylık asgarî geçim masrafı elektronik olarak yüklenecek. Çankayalı hanımlara şehir içi ulaşım ücretsiz olacak. Yine sosyal hizmetler projelerimiz arasında emeklilerimizi unutmadık. Emeklilere yönelik hobi evleri kurulacak. Emekliler belediye aracılığıyla çalışır/aktif hale gelecek. Emeklilerle birlikte Çankaya’da bakımevleri aşlı bakım evleri kurulacak. Yaşlılara (temizlik, ilaç, vb.) ve ihtiyaç sahiplerine evde bakım olanağı sağlanacak. Vefat durumunda, belediye tarafından görevlendirilecek İmam ve kadın din görevlileri, cenaze için dinin emrettiği gereklilikleri yerine getirecek…

 Bilhassa engelliler için iş ve sosyal yaşam olanakları artırılacak. Çankaya bölgesinde ikamet eden öğrencilere,“eğitim yardımları ve burslar” verilecek. İş merkezlerinin yoğunluğu sebebiyle annelere yardımcı olmak adına kreş/çocuk bakım evleri yaygınlaştırılacak. Hayvan barınakları ve hastaneleri kurulacak. Meslek edindirme kursları yaygınlaştırılacak. Çankayalı tüm hanımların üretken bireyler olarak ekonomik sisteme katılımları sağlanacak. Evde hazırlanan ürünlerin satışı için pazarlarda yer tahsis edilecek. Hatta ve hatta sosyal hizmetlerde obeziteyle mücadele etmek için de projeler geliştirdik. Ayrıca Organik ürünler satış merkezleri kurulacak. Vatandaşların sağlıklı ve doğal gıdalara erişmesi sağlanacak. Her mahallede belediye görevlileri ev hanımlarına, genç kızlarımıza ve hatta çocuklarımıza bile spor yaptıracak

Çankaya’nın dereler üstünde kurulduğunu ifade ederek “Dereler Şırıl Şırıl Akacak” sloganı ile “Üzeri betonla kapatılmış ve içine kanalizasyon akıtılarak kaybedilmiş” Çankaya derelerini, etrafının “dere parklarla” çevrelenmiş birer vadi, kentin nefes aldığı ve rahatladığı alanlara dönüştüreceklerini ifade eden Aslan, “ekoloji” ve “bizlerle birlikte aynı sokağı paylaştığımız hayvan dostlarımız” ile ilgili projelerini de kamuoyu ile paylaşıyor

Ve bütün bu saydıklarımızın dışında çok farklı hizmetlerimizde olacaktır. Bunlar arasında Kent Vizyonu-Kardeş Kentler projemiz vardır: Anket çalışmalarından alınan geri bildirimlerle şehrin vizyonu belirlenecek, şehir ona göre şekillendirilecek. Yani, Kurtuluş Savaşı’nda düşmana karşı kahramanca savaşan Samsun, Amasya, Sivas ve Erzurum gibi şehirlerimiz kardeş şehir ilan edilecek. Farklı hizmet kapsamımız içinde ihtilaflı arsalar projemizden de bahsetmek isteriz. Yıllardır belediyeler ihtilaflı arsalar konusunu ihmal ediyor. Biz bu konuya da neşter atarak proje geliştirdik. Vatandaş ve Belediye arasında ihtilaflı arsalar olduğu zaman vatandaşlarımızın lehine sonuçlandırmak için elimizden geleni

Yine bu merkezlerde, teknik bilimler ve temel bilimlerde çalışma yapan girişimci kadınlara AR-GE’yi kolaylaştırıcı destek hizmetleri sağlanacak. Teknoloji geliştiren kadın mucitlere kolaylıklar getirilecek. Ekoloji de temiz enerji ve sağlıklı yaşam sloganımızdır. Elektrik üreten kondisyon bisikletleri belediye tarafından evlere dağıtma projemiz var. Bu arada sanatı unutmadık. Ressam, kaligraf, heykeltıraş, illüstratör gibi tüm sanatçıların eserlerini sergileyecekleri ücretsiz galeriler kuracağız. Şehir ve Sanat diyerek sokak sanatı ile kentsel dönüşümde sanat uygulamalarını gerçekleştirerek sokak sanatını uygulamaları ile icraata dökeceğiz. Aynı zamanda Belediye giderlerinde ekonomik, verimli ve istikrarlı harcamalar ile bürokrasi ve kırtasiye işleri asgari düzeye çekilerek.

Projelerimiz arasında bilhassa parklar..! Yeni yapılan semtlerde yeşil alandan çok konut yapılışının önüne geçmekle kalmayacağız aynı zamanda park ve yeşil alanlar artıracağız. Çankaya’nın en yeşil ilçe olması sağlamak için mevcut parkları daha da geliştirerek güvenliğini arttırılacağız. İniş çıkışı bol olan botanik parkı gibi parklara yürüyen merdivenler koyacağız. Çankaya ilçe sınırları içindeki mevcut tuvaletler yerine modern, hijyenik ve estetik tuvaletler inşa edeceğiz. Parklar kadar ulaşım da çok önemlidir. Çağa uygun asfaltlama teknikleri ve akıllı yol teknolojileri ile kar buz çilesi bitirilecek; tuzlama vb. işlemlere gerek kalmayacak. Aynı zamanda Park Şeridi’nden de bahsetmek isterim. Büyük cadde ve bulvarlarda (Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak) Brüksel, Viyana gibi Avrupa şehirlerinde sıkça rastlanan park şeridi uygulamasına geçeceğiz. Büyükşehir Belediyesi ile koordineli biçimde Metrobüs/Tramvay hatları kurulacak. Kış ve yaz mevsimi için ısıtma ve soğutma donanımına sahip akıllı duraklar vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Aynı mimariye sahip bitişik büfeler ile Çankayalılar için istihdam ve girişimcilik olanakları oluşturulacak.

Cumhuriyet şehri Çankaya için turizme yönelik projelerimiz de var. Atatürk şehri olan Çankaya Cumhuriyetin kurulduğu şehir görünümünü alacak. Yani, Atatürk şehri! Yerli turist için cazibe merkezi haline getirilecek. Tarih turizmi canlandırılacak. Turizm ile birlikte Çankaya’nın altyapısı üzerine de yoğunlaştık ve bu alanda da projeler geliştirdik. Çankaya yolları ve kaldırımları onarılacak ve tüm altyapı sorunları giderilecek. Bilhassa su birikintileri engellenecek. Çankaya için yapılacak olan yatırımlarda imaj da göz önünde bulundurulacak ve geliri yüksek yatırımı düşük bir kent imajı tamamen değiştirilecek. Çankaya projelerimiz arasında estetiğe önem verdiğimizi levhaların oluşturduğu görüntü kirliliğine son vererek Çankaya’nın dokusuna uygun tek-tip Türkçe levhalar koyarak kendimizi ispatlayacağız. Dünya standartlarında modern örneklerde olduğu gibi sokak döşemelerini de standart hale getireceğiz

Ayrıca Çankaya ile ilgili çok sayıda mega projeleri olduğunu ifade ederek.Ülkütekin de katkılarını alarak bu projeleri daha da olgunlaştırarak halkın bilgisini sunacağını ifade etmiştir.

Ülkütek Genel Başkanı Ekrem AKSOY geçen seçimlerde Ülkütek tarafından İl ve İlçe Belediye Başkanlarına profesyonelce çok sayıda proje hazırlandığını, Diğer adaylara olduğu gibi Çankaya Belediye Başkan adayı Sayın Sadık Aslan’a Her türlü katkıyı Ülkütek olarak vereceklerini beyan etmiştir.

Sohbet toplantısına katılan Ülkütek üyeleri seçim sürecinde ve daha sonraki süreçlerde Çankaya için nelerin yapılabileceğini ve Başkan Sadık ASLAN tarafından ifade edilen projeler konusunda görüş ve önerilerini ifade ettiler.

SADIK ASLAN’IN ÖZGEÇMİŞİ

“Sadık Aslan 1960 Amasya doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Amasya ve Çorum’da gördü. Çapa Yüksek Öğretmen Okulu ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümü’nde yüksek lisans programına devam etti. Milli Eğitim Bakanlığı’nda 19 yıl eğitimci ve en son olarak da Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Eğitim Araçları İnceleme Enstitüsü’nde idarecilik yaptı. 2000 yılında başladığı Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müşavirliği görevini 2007 yılına kadar sürdürüp emekli oldu. Kamuda çok sayıda projede görev aldı. Milliyetçi Hareket Partisi AR-GE’de 4 yıl çalıştı. Siyasi danışmanlık görevi yaptı. 2007 yılı milletvekili genel seçimlerinde MHP’den Amasya 2. sıra milletvekili adayı oldu. Çok sayıda sivil toplum kuruluşunda; kurucu, yönetici ve üyedir. İş adamı olarak birçok konut üretimi ve termal tatil köyünün inşaat, tanıtım ve satış organizasyonunu gerçekleştirmiş olup halen bu faaliyetlerini devam ettirmektedir. Uzun yıllardan beri Çankaya’da ikamet etmekte olup, iş hayatını da Çankaya’da sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Sadık ASLAN’IN eşi kimya mühendisi olup, yüksek endüstri mühendisi bir kızı ve üniversite öğrencisi bir oğlu olmak üzere iki çocuk babasıdır.

Ülkütek olarak MHP belediye başkan adayı Sadık Aslan’ın Çankaya ya hayırlı olmasını temenni eder, seçim sürecinde başarılar dileriz.

 

Son Güncelleme: Pazartesi, 10 Şubat 2014 14:54
 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!