Ana Menü
ÜLKÜCÜLER, YUSUFİYELİ CENGİZ’İ YALNIZ BIRAKMADI PDF Yazdır e-Posta
Salı, 28 Ocak 2014 14:26

MHP'nin İstanbul Esenyurt İlçe Seçim Bürosu'nun açılış töreni sırasında kahpece düzenlenen silahlı saldırıda görevi başında şehit düşen Yusufiyeli Cengiz Akyıldız,dua ve tekbirlerle son yolculuğuna uğurlandı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli ve partililerin tamamının katıldığı Fatih Camii'ndeki cenaze töreninde Türkiye'nin dört bir yanından onbinlerce kişi hazır bulundu. Akyıldız'ın naaşı ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından, dualar ve tekbirlerle Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi. Ülkücüler, Yusufiyeli Cengiz'i son yolculuğunda yalnız bırakmadı.12 Eylül darbesi döneminde tutuklanan Cengiz Akyıldız, uzun yıllar cezaevinde yatan Ülkücülerden biri olduğu için Yusufiyeli Cengiz olarak tanınıyordu.

 

Türkiye, hırsızlık, yalan ve ihanetin girdabında kıvranırken, Hainler bu defa da Milliyetçi Hareket Partisi'ni hedef seçti.  Ülkeyi çözmek için dağdan indirilen eli silahlı kahpeler MHP'nin açılışı yapılan Esenyurt seçim bürosuna taş, sopa ve silahlarla kalleş bir saldırı düzenlediler. Saldırıda ömrünü bir ülkü neferi olarak bu davaya hizmetle geçirmiş, 12 Eylül zindanlarında cefa çekmiş ve elindeki fotoğraf makinesiyle görevini yapmaya çalışan Cengiz Akyıldız şehit edildi. 5 ülkücü de yaralandı. 

 

Bu alçak saldırı yapılırken en küçük bir polis müdahalesi olmadığı gibi, katillerle ilgili net ve kesin bir sonuç alınamadı. Bütün bu gelişmeler 11 yıldır ülkenin ne hallere getirildiğini, ortalığa saçılan hırsızlıkları örtmek ve unutturmak için hangi kirli oyunlara yol verildiğini, işbirliği yaptığı eli silahlı katillerin nasıl azdırıldığını da ibret verecek biçimde belgeledi.

ÜLKÜCÜLER, YUSUFİYELİ CENGİZ'İ SON YOLCULUĞUNDA YALNIZ BIRAKMADI

Akyıldız'ın cenazesi sabah saatlerinde Adli Tıp morgundan alındı. Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na gelen partililer ve yakınları Akyıldız'ın cenazesini saat 10.00'da teslim aldı. Cenaze, önünde Türk Bayrağı bulunan cenaze aracıyla Fatih Camii'ne götürüldü. Cenaze arabasına polis araçları da eşlik etti.

 Akyıldız'ın naaşı ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından, Edirnekapı Şehitliğinde toprağa verildi.

 Ülkücüler, Yusufiyeli Cengiz'i son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

12 Eylül darbesi döneminde tutuklanan Cengiz Akyıldız, uzun yıllar cezaevinde yatan Ülkücülerden biri olduğu için Yusufiyeli Cengiz olarak tanınıyordu.

 13/05/1961'de İstanbul'da doğan Yusufiyeli Cengiz Akyıldız, evli ve üç çocuk babası idi. Akyıldız, ömrünü Türk Milliyetçilerine hizmetle geçirmişti. ORTADOĞU

Şehitlik Allah nezdinde peygamberlikten sonra gelen en yüce makam olarak anılıyor . Öyle ki Bakara Sûresi’nin 154. ayetinde Allahu Teâlâ, “Allah yolunda öldürülenleri ‘ölü’ sanmayın. Bilakis, onlar diridirler, fakat siz bunun farkında değilsiniz.” buyuruyor ve şehitlerin diğer ölülerden farklı bir boyutta olduğunu zikrediyor. Ve yine Âl-i İmran Sûresi’nin 169. ayetinde de “Allah yolunda öldürülenleri ölüler sanmayın. Aksine onlar diri olup Rab’leri katında rızıklandırılmaktadırlar.” ifadeleriyle şehitlere ahirette sunulacak güzelliklerin müjdesini veriyor. Nitekim Allah yolunda ölenlere ‘şehit’ denmesi, onların cennete gireceğine şahitlik edilmiş olunmalarından ileri geliyor.

Şehitler, şahadet şerbetini içmenin tadına tekrar tekrar varmak istedikleri için, biz idrak edemesek dahi, dünyaya dönüp yeniden şehit olmak isterler. Enes bin Malik’ten (ra) rivayet edilen bir hadiste şahadet makamının lezzeti ve ahiret nimetlerinden kat kat üstün olduğu, “Şehitten başka cennete giren hiçbir kimse yoktur ki, dünyaya dönmeyi ve yeryüzündeki her şeyin kendisinin olmasını dilesin. Şehit ise gördüğü ikramdan dolayı dönmeyi ve on kere öldürülmeyi temenni eder.” (Müslim) şeklinde zikrediliyor. Bu hadis-i şerif, şehitliğin faziletini gösteren delillerin en büyüğü sayılabilir.

Ancak Ülkücü  Şehidimiz  Cengiz  Akyıldız'ın  Kasım ayında facebook hesabından paylaştığı "Cenazeme Beklerim..." başlıklı yazısı ile adeta şehitliğe yaşarken talip olduğunu gösteriyor. Her şeyin en doğrusunu bilen Yüce Rabbim herhalde ona  cennetini ve şahadetini  yaşarken hissettirdi.

 Şehit Cengiz Akyıldız'ın o yazısı

 "Cenazeme bekliyorum sizleri. Biliyorum; hiç beklemiyordunuz bu daveti. Birden geliverdi değil mi

"Daha dün konuşmuştuk ama.." diyorsun....  

"Ama nasıl olur!" lar çekip çekiştiriyor iki yakanı...

"Hiç beklenmedik bir ölüm!" bu, değil mi?...(Halbuki her an yanımızda)

"Vakitsiz"

"Erken!"

"Sürpriz!"

İşinize ara vereceksin bugün... 

Neşenizi kaçırdım biliyorum. 

Kocaman bir pürüz gibi duruverdim karşınızda.. 

Hızını kestim hayatının. 

Dahası, üzerine alındınız. 

Ölüm bize de yaklaşırmış dediniz.. 

Ölmesi kanıksanmış, öleceği gelmiş bir yaştayız artık.

 Ölmüş olmasına şaşırılmayan bir adamım. 

Bir baksana, ne değişti ki dünyada, ben eksildim diye...!

Boğaz Köprüsünde trafik akıyor hala 

Ben öldüm diye şeritleri eksilmedi ya yolların. 

Ben öldüm bu defa...

 Hayret, şimdiye kadar hep başkalarıydı ölen... 

Gitsem de gitmesen de fark etmez bir cenaze olurdu camilerden birinin avlusunda. 

Belki bir kalabalık çıkagelirdi önüme... 

"Ölen biri çıkar bu şehirde her gün!" diye kanıksadığım.

Adını bile sormaya zahmet etmediğin. 

Eksilenin kim olduğuna aldırış etmediğin. 

Gitti diye üzülmediğin birinin cenazesi işte..... 

Aynı manzara, aynı tabut, aynı üzgün yüzler... 

Aynı güneş gözlükleri.

Sıradan bir cenaze yani. 

Ama bu cenazeye mutlaka gitmeliyim. 

Seni bilmem ama beni bekliyorlar.... 

Ayıp olur, çok ayıp... 

Davetlilerin yüzüne bakamam sonra. 

Dediği gibi şairin, bir musallalık saltanatım bu benim. 

Başroldeyim. 

Toprağa konulacak adam rolü benim.... 

Ardından ağlanılacak adamı ben oynayacağım.... 

Hiç itirazsız karanlığa uzanmak bana düştü bu defa. 

Üzerine toprak atılan adamı.. 

Bir toprak yığının altında yüzü erimeye terk edilen adamı.. 

Hüzünlerin müsebbibi olacak adamı. 

Ayakkabısının kendisini bekleyeceği adamı. 

Elbiseleri evden çıkarılacak adamı. 

Yatağı boş kalacak adamı. 

Akşam eve dönmeyecek adamı. 

Şehit kabirleri bekleyecek adamı.. 

Eve dönmesi beklenmeyecek adamı. 

Sofrada yeri boş duracak adamı. 

Adı telefon rehberinden silinecek adamı.(Cengiz Akyıldız)

Şehrin dudaklarından yarım ağız çıkmış bir hece gibi önemsizleşecek adamı. 

Sevinçlerin ortasına en fazla bir hıçkırık gibi sokulsa bile hatıranın evinden hemen kapı dışarı edilecek adamı

Resmine bakıp bakıp da ağlanacak adamı belki.

"Adı neydi.... Hani.... şunu yapardı ya!" diye yokluğu normal bilinecek(Unutmak İhanettir) diyen adamı...

 Soluk bir resimde mahzun bir tebessümün ardında aşklarını saklayan, susturan adamı.

 Ben oynuyorum bugün...

 Sahnedeyim.

Şehidim Yüce Rabbim Ruhunu Şad, Mekânını cennet eylesin. Gitsem mi gitmesem mi dediğimiz bir cenaze değildi senin hakka yürüyüşün. Tabutunun ardında onbinlerce Ülkücü yürüdü yağmura kara rağmen. Yüzbinler gıyabında ülkenin her yerinde gıyabında cenaze namazını kıldı.   Müftü olarak atanmış bazı  kişilere rağmen. Bazı illerimizde Sadece önemli kişilerin gıyabında cenaze namazı kılınır gerekçesiyle Müftü olarak atanmış bazı kişiler… Bir Şehidin gıyabında cenaze namazı kılınması için imam vermediler. Kim önemli kişi? Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını Ayakkabı kutularında dolar olarak istifleyerek gasp edenler mi? Para babaları mı ? Üstünlük takvadadır . Onun kimde olduğunu da gerçekte Rabbimiz bilir. Hocaların gıyabında cenaze namazı kıldırması adeta yasaklanıyor. Bu kadarını Ateistler, komünistler bile yapmadı. Dindar olduğunu söyleyen bir iktidar döneminde yapılıyor bütün bunlar. Namaz Allaha yaptığımız ibadettir. Namaz kılmanın, kıldırmanın ne zararı olur. Din adına fetva veren bir kurumun bazı fertlerinin geldiği nokta üzüyor bizi… Üzülme şehidim oralarda da cenaze namazını gıyabında tertemiz Ülkücü kardeşlerin imamlık yaparak kıldırdılar. Her işte bir hayır vardır. Rabbim bilir ama belki daha da iyi oldu…

Hain hainliğini yapar o şaşırtmıyor bizi. Bu Millete hainlik yapan her zaman olmuştur. Türk Milleti bu hainlere cezasını er geç vermiştir. Ülkücünün hafızası derindir. Unutmayacaktır hiçbir şeyi… Ülkücü Hareket sağduyulu hareket edecektir. Hiç bir kışkırtmaya pirim vermeyecektir. Bu ülkenin insanlarını birbirine düşürmek isteyen hainler bilsinler ki Ülkücü Hareket bu oyunlarda tahrik edilerek kullanılacak bir hareket değildir. Tam tersi bu oyunları bozacak ve Milletin kardeşliğini ilelebet devam ettirecektir. Ancak günü geldiğinde bu hukuksuzlukları yapanlardan kanun önünde bir bir hesap sorulacaktır.

 

 

Son Güncelleme: Salı, 28 Ocak 2014 14:50
 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!