Ana Menü
ÜLKÜ-TEK DENİZLİ ŞUBESİ GENEL KURULU YAPILDI PDF Yazdır e-Posta
Salı, 24 Aralık 2013 08:50

 

Ülkücü Teknik Elemanlar Derneği Denizli Şubesinin 1. Olağan genel kurulu yapıldı.  Şube Başkanlığına Yasin Öztürk seçildi.Makine Mühendisleri Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen genel kurula Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri, MHP 21. Dönem Milletvekili Av. Salih Erbeyin, MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali İpek, Pamukkale İlçe Başkanı Hacip Kayalar,  Merkezefendi  İlçe  Başkanı  Fırat Dağdeviren, Ülkü Ocakları Başkanı  Hüseyin Ülgen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üyeler katıldı. 

 

Divan Başkanlığını Türk Ocakları Şube Başkanı Mehmet Baylan’ın yaptığı genel kurulun açış konuşmasını yapan ÜLKÜ-TEK Şube Başkanı Yasin Öztürk,  “Türk milletinin bekasını merkeze alan, akıl ve gönül eksenli bir anlayışla insanlara ve olaylara bakarak, ülkülü ve ilkeli bir yürüyüşün gayreti içinde bulunan ÜLKÜ TEK 1973 Yılında kuruldu.ÜLKÜ TEK o dönemin sıcak ve hareketli şartlarında Türk milletinin bekasını sağlama ve sağlamlaştırma yolunda gerek eğitilmiş insan kaynakları oluşturarak gerekse teknik elemanların toplumsal birlikteliğini sağlayarak milletimize ve devletimize önemli katkılar sağlamıştır.12 Eylül 1980 Askeri Müdahalesi döneminde kapatılan ÜLKÜ TEK daha sonra tekrar kurularak Türk milletine hizmet etmeye devam etmektedir.

Denizli ‘de ise derneğimiz 1977 yılında kurulmuş olup o dönemlerde Mustafa Yardım ve Kenan Şahan tarafından faaliyetleri sürdürülmüştür.1980 sonrası uzun yıllar faaliyet göstermeyen derneğimiz M.H.P eski İl başkanı Zafer Kaplan’ın başkanlığı döneminde yönetimdeki Sn. Ömer Bayram’ın önerisi ile dernek genel merkezimize müracaatta bulunduk.Akabinde genel merkezimizin vermiş olduğu yetkiye istinaden kurucu yönetim kurulu olarak faaliyetlerimize başladık.Başbuğumuzun diğer sözünde işaret ettiği “en büyük düşmanımız cahillik, gaflet ve ahlaksızlıktır.” Sözündeki cahillikten kurtulmak için bilgi ve teknoloji çağını yakalamalı, gafletten kurtulmak için üzerimizdeki ölü toprağını atıp uyanmalı, ahlaksızlıktan kurtulmak için ülkücü gibi yaşamalıyız” dedi.

 

MHP İl başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri de yaptığı konuşmada, ülkücüleri sivil toplum kuruluşlarında daha fazla yer almaya çağırdı. Yeniçeri, Ülkücülerden birbirlerine sımsıkı sarılmasını istedi.  Ülkede yaşanan yolsuzluklara da değinen Yeniçeri, “AKP ile birlikte yaşanan yalan, talan ve ihanet döneminin her gün yeni ve ibret veren bir sonucu ile karşılaşıyoruz. İhanet sürecinin nereden nereye geldiğini içimiz sızlayarak görüyoruz. Ülke bugün fiilen ayrıştırılmış ve bölünmüş durumdadır. AKP döneminin en ağır sonucu ülkenin bölünme noktasına getirilmiş olmasıdır. Ancak, talan noktasında da ne kadar ileri gidildiğini hayretle izliyoruz. AKP’nin 11 yıllık iktidar süresinde defalarca yazılı ve görsel medyaya intikal etmiş iddialar ve şaibeler de devam eden hukuksal sürece eklemlenerek ülkemiz yolsuzlukların zincirinden kurtarılmalıdır. Geldiğimiz bu aşamada, hükümetin tüm kirli çamaşırları, tüm hukuksuz, vicdansız ve kural tanımaz aşırmaları deşifre edilmelidir” dedi.

Genel kurulda Ülkü Tek’in kuruluşunda emeği geçen Mustafa Yardım, Kenan Şahan, Ömer Bayram, Atilla Güzin ve Özgür Çölgeçen’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. 157 üyesi bulunan ÜLKÜ-TEK Denizli Şube Başkanlığına Yasin Öztürk seçildi. Yönetim kurulu üyeliklerine ise  Özcan Aydoğdu, İlker İnci, Fatih Çoşkun, Leman Deda Kalkan, Ali Ertürk, Ali Tavaslıoğlu seçildi. Denetleme kurulu üyeliklerine ise Ömer Başak, Mithat Dereli, Kemal Özdülger getirildi .

Ülkütek Genel Merkezi  olarak genel kurula katılarak  katkıda bulunan tüm ülküdaşlarımızı kutluyoruz.  Yeni yönetim kuruluna başarılar diliyoruz. 

Son Güncelleme: Salı, 24 Aralık 2013 09:51
 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!