Ana Menü
ÜLKÜTEK İSTİŞARE KURULTOPLANTISI YAPILDI PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 25 Kasım 2013 11:10

Ülkücü Teknik Elemanlar Derneği üyelerinin katıldığı İstişare Kurul Toplantısı 22.11.2013 tarihinde Derneğin Genel Merkezin de gerçekleştirilmiştir. Eski, yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerinin de içinde yer aldığı Ülkütek’in kuruluşu ve faaliyetlerine katkı vermiş olan 40 ak saçlı üye bu toplantıya davet edilmiştir. Toplantıya  eski, yeni bürokrat, mühendis ve teknik elaman kökenli üyeler katılarak katkı vermişlerdir. Bu toplantılar diğer üyeleri de kapsayacak şekilde guruplar halinde yapılmaya devam edecektir.

  Ülkücü Teknik Elemanlar Derneği Genel Başkanı Ekrem AKSOY’un açılış konuşması ile başlayan istişare kurul toplantısı üyelerin tek tek söz alarak fikirlerini beyan etmeleri ile samimi bir havada sürdürülmüştür.  Toplantıda Ülkütek’in faaliyetleri gözden geçirilerek irdelenmiş. Gelecek dönemde Derneğin daha etkin ve verimli hizmet verebilmesi için yapılması gereken konular istişare edilmiştir. 

 

 Yapılan istişarelerde ortaya çıkan en önemli mesaj Ülkütek üyeleri arasındaki birlik beraberlik ve dayanışmanın arttırılması amacıyla bu toplantıların periyodik olarak yapılması temennisi olmuştur.

 Samimi bir havada geçen toplantıda üyeler söz alarak  ülkenin içinden geçtiği zorlukları ve Ülkü tekin gelecek dönemde yüklenmesi gereken misyonun ne olması gerektiği konularda fikirlerini beyan ettiler. Yapılan konuşmalarda istişare edilen konular  başlık halinde aşağıda verilmiştir.

 Ülkütek’in yerel seçimlerle ilgili nelerin yapılabileceği ve yerel seçimlerde belediye başkan adaylarına yapabileceği teknik katkılar üyeler tarafından irdelenmiş.  Geçmiş dönemlerde yapılan çalışmalar hakkında üyelere bilgi verilerek bu aşamada karşılaşılan sorunlar ve bunları gidermek için yapılması gerekenler istişare edilmiştir. Ülkütek’in Oda seçimlerinde nasıl bir yol izlemesi gerektiği üyelerce istişare edilmiştir. Bu konuda geçmiş dönemde yürütülen çalışmalar ve karşılaşılan sorunlar hakkında üyelere bilgi verilmiştir.

Üniter ve milli devlet yapısının tartışılmaya açıldığı, milli varlığımızın tehdit altında olduğu, etnik kimliklerin kaşındığı, bu kaos ortamın da Ülkesini seven kurum ve kişilerle diyalog içinde olunmasının önemi vurgulanmıştır.

Ülkütek tarafından teknik amaçlı sempozyum, panel toplantı ve Ülkütek Çalışma Guruplarının oluşturulması ve faaliyetleri konularında geçmiş dönemde yapılanlar ve sorunlar ve gelecekte yapılması gerekenler istişare edilmiştir.

Ülkütek  Genel Başkanı Ekrem AKSOY,un ve diğer yönetim kurulu üyelerinin yapılan faaliyetler ve irdelenen konular  ve yaşanan sorunlar hakkında gerekli açıklamaları yapmalarının ardından Ülkütek üyeleri arasındaki dayanışmanın arttırılması ve safların sıklaştırılması ve bu toplantının her ay  yapılması temennisi ifade edilerek toplantı sonlandırılmıştır.

 

Son Güncelleme: Perşembe, 28 Kasım 2013 07:53
 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!