Ana Menü
ÜLKÜ-TEK TRABZON ŞUBESİ AÇILDI PDF Yazdır e-Posta
Salı, 19 Kasım 2013 11:02

Ülkücü Teknik Elemanlar Derneği (ÜLKÜ-TEK) Trabzon Şubesi, 33 yıl aradan sonra  17 Kasım 2013 tarihinde yapılan görkemli bir açılış töreni ile yeniden hizmete başladı.Derneğin kurucu başkanlığını İbrahim SAĞLAM ustlendi.

Türkiye genelinde Ülkü-Tek'in 42. Şubesi olarak açılan Trabzon Şubesi'nin açılış törenine davetlilerin ve basının ilgisi çok yoğun oldu.Karadeniz bölgesine yayın yapan basın ve yayın organları açılışı okurlarına duyurdular. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesinde Askeri Komuta Konseyince kapatılan Şubenin 33 yıl sonra yeniden açılıyor olması da ayrı bir ilgi odağı oluşturdu. 

 

 

MHP Trabzon İl Başkanı Muammer Demeli, MHP Trabzon Merkez İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, MHP Trabzon Büyükşehir Merkez Anakent Ortahisar Belediye Başkan Adayı Osman Abanoz, Kuzey Ekspres Gazetesi Sahibi Yazar Hasan Kurt, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Coşkun Dilber, Türk Ocağı Başkanı Prof. Dr. Mithat Kerimaslan, Ülkü Ocakları Trabzon Şube başkanı Vursay Altaş, TÜRKAV Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru, Samsun Şube Başkanı Nedim Akkoyunlu, Arsin Belediye başkan Aday Adayı Embiya Memişoğlu, siyasiler, bürokratlar, basın mensupları ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Ülkü Tek Derneği Trabzon Şubesi’nin açılış konuşmasını Derneğin Kurucu Başkanlığını üstlenen Bilgisayar programcısı İbrahim Sağlam yaptı.

ÜLKÜ-TEK Trabzon Şube Başkanı İbrahim Sağlam:

“Değerli Misafirler, Trabzon Basının değerli Temsilcileri ve Ülkücü Teknik Elemanlar Derneği’nin mensubu ülküdaşlarım, öncelikle açılışımıza katıldığınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum.

Kökleri mazinin derinliklerinde olan Ülkücü Teknik Elemanlar Derneği’nin Trabzon Şubesini bugün açmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sıcak ve ülkü kokan yuvamızda sizlere hizmet etmenin mutluluğunu yaşayacağız. Kapımız ülkücü olsun, olmasın bütün teknik elemanlara açık olacaktır. Onlardaki vatan ve millet sevgisinin daha da yeşermesine katkı sağlarken, aynı zamanda da mesleki bilgi ve becerilerinin arttırılması için her türlü faaliyeti göstereceğiz.

Değerli Dostlar, bugün açılışımızda kendisi de bir teknik eleman olan eski bakanımız, Trabzon milletvekilimiz Sayın Koray Aydın da aramızda olacaktı. Ancak son anda meydana gelen değişiklik yüzünden bu toplantımıza katlamamışlardır. Kendisinin sevgi ve saygılarını sizlere iletiyorum.

Herkesin malumu ÜLKÜ TEK olarak bizler; Anayasamızın başlangıç maddelerine, Atatürk ilke ve inkılâplarına, evrensel insan haklarına, Milli ve Manevi Değerlere bağlı milli hassasiyetlere sahip teknik elemanların oluşturduğu seçkin bir topluluk olarak, Türkiye’yi bir an önce ‘Çağlar üzerinden sıçratarak’ ‘Bilgi Toplumu’ seviyesine çıkarmayı, ülkemizin ve milletimizin hayatını yakından ilgilendiren bilimsel ve teknik konularda ilmi ve milli duruş ve görüş ortaya koymayı, bu alanlarda Türk kamuoyunu bilimsel verilere dayalı olarak milli çıkarlarımız doğrultusunda aydınlatmayı öncelikli bir görev olarak görmekteyiz.

Derneğimiz; Teknik Eğitim veren; Üniversite, Yüksek Okul, Teknik ve Yüksek Teknik Okulu, Meslek Yüksek Okulları ve Meslek Liseleri mezunlarının oluşturduğu ÜLKÜ TEK üyeleri arasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamayı, üyelerinin teknik alanda uygulama esnasında karşılaştıkları güçlüklerin çözümüne yardımcı olmayı, mesleki, bilgi ve görgü ile genel kültürlerini artırmayı, her alanda gelişen teknolojiyi takip ederek üyelerini bu hususlarda bilgilendirmeyi, ülkenin teknolojik kalkınmasına yararlı elemanlar yetiştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. 

Değerli Dostlar, Kıymetli Misafirler söylenecek çok söz var, ancak ben sözü daha fazla uzatmadan yuvamızın açılışını ve konuşmasını yapmak üzere Sayın İl Başkanımızı davet ediyorum.” dedi.

 

Derneğin açılış kurdelesi kesimi sırasında da davetlilerin kalabalık ve dernek girişinin dar olması nedeniyle büyük bir izdiham yaşandı. MHP İl Başkanı Muammer Demeli, Ortahisar Belediye Bakan Adayı Osman Abanoz, Türk Ocağı Trabzon Şube Başkanı Prof. Dr. Mithat Kerimaslan ve diğer bazı davetlilerin zorlukla da olsa katılımları ile İl Başkanı Demeli Besmele ile “Hayırlı Olsun” diyerek ile birlikte açılış kurdelesi kesildi. Davetlilere çeşitli ikramlar yapıldı. Ülkütek Genel Merkezi  Olarak Şubenin kuruluş aşamasında görev alan ve katkıda bulunan tüm ülküdaşlarımızı kutluyoruz.  Şubenin Ülkemize ,Türk ve İslam alemine  hayırlı hizmetlerde bulunmasını temenni ediyoruz.

ÜLKÜ-TEK TRABZON ŞUBESİ KURUCU YÖNETİM KURULU’NDA ŞU ÜYELER GÖREV ALDI

 Başkan: İbrahim SAGLAM - Bilgisayar Programcısı

2. Başkan: Semih BULUTOĞLU - İklimlendirme Soğutma Teknikeri

Y. Kurulu Üyesi: Doğan BEKTAŞ - Bilgisayar Programcısı            

Y. Kurulu Üyesi: Eray SEZGİN - İnşaat Mühendisi

Y. Kurulu Üyesi: İlyas AKTAŞ - Teknisyen

Y. Kurulu Üyesi: Murat KURT - Teknik Öğretmen

Y. Kurulu Üyesi: Soner YILMAZ - Tekniker

Y. Kurulu Üyesi: Hande BOZKURT - Tekniker

 

Son Güncelleme: Çarşamba, 20 Kasım 2013 08:57
 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!