Ana Menü
DİYARBAKIRLI ŞEHİT KÖYÜNÜ BAYRAKLARLA DONATMIŞ... PDF Yazdır e-Posta
ulku2 tarafından yazıldı.   
Pazar, 16 Ekim 2011 20:38

Şehit asker, şehidi için bayraklar asmış
Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde mayına basarak şehit olan Diyarbakırlı er 21 yaşındaki Mehmet Tangören'in ilginç bir hikayesi ortaya çıktı. Şehit asker Tangören, köylülerin ağa Kemal Sinanlı'ya karşı başlattığı mücadeleye katılmıştı. 2008 yılında yaşanan olaylar sırasında da 1 kişi ölmüştü. Tangören, ağaya karşı yapılan isyanda ölen kişiyi şehit olarak anıyordu. Onun için Türk bayrakları aşmış ve mevlit okutturmuştu.
3 yıl önce şehidi için köyde bunları yapan er Tangören'in ölüm haberi köyü yasa boğdu.

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde dün 49'uncu Hudut Taşı civarında devriye görevi yaparken, PKK'lılar tarafından daha önce araziye döşenen mayının patlamıs sonucu şehit olan Diyarbakırlı er Mehmet Tangören'in baba ocağına ateş düştü. Merkez Kayapınar İlçesi'nde oturan aileye acı haber verildiketn sonra aile Diyarbakır Asker Hastanesi'ne oğullarının cenazesini karşılamaya gitti. Şehit Tangören'in yakınlarının yaşadığı Bismil İlçesi'nen Arslanlı Köyü'ndeki evlerine de Türk bayrakları asıldı.

'KUŞLARIN YERİNE MERMİLERİN HAVADA UÇUŞUYOR'

Şehit er Mehmet Tangören, sosyal paylaşım sitesi Facebook'a yazdığı mesajlarda yürekleri dağladı.

Tangören, bir mesajında, Nereye düşmüşüm bende bilmiyorum. Neyse gelmeme az kaldı diye yazdı.

Tangören, 26 Temmuz günü de şu mesajı yazdı

Burası ne cennet ne de harikalar diyarı. Burası insanların sustuğu, silahların konuştuğu, kuşların yerine mermilerin havada uçtuğu, pirinç yerine mayınların ekildiği, Zap Suyu'nun yerine kanlarını aktığı, akrepler, yılanların yan yana yattığı, kurtların bile yuva yapmaya korktuğu yer -) Hakkari-Çukurca

AĞAYA KARŞI MÜCADELE VERMİŞLER


Şehit Mehmet Tangüner’in daha önce Bismil’in Sinan Köyü’nde toprak anlaşmazlığı yüzünden ağaya karşı başlattığı mücadeleye, yaşadıkları Arslanlı Köyü’nünde destek verdiği ortaya çıktı. Köylülerin ağa Kemal Sinanlı’ya karşı başlattığı mücadele sırasında 2008 yılında yaşanan silahlı kavgada 1 kişi ölmüştü.

Şehit Tangören’in ölen kişinin anma yıldönümünde evine Türk bayrağı astığı ve fotoğraf çektirip, kameraya konuştuğu görüntüler ortaya çıktı. Kameraya konuşan Tangören, "Şehitlerimiz için astık. Taziyeye gelen misafirlerimizin ve mevlit okuyacaklara, onun için astık. Cumhuriyet için astık. Bu köyde Cumhuriyet olduğu için astık" dediği belirlendi. milliyet

 

 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!