Ana Menü
BAŞBAKAN'DAN MÜTHİŞ İTİRAF... PDF Yazdır e-Posta
ulku2 tarafından yazıldı.   
Perşembe, 12 Mayıs 2011 14:26

O bakanları açıkla!

Başbakan Erdoğan'ın bazı bakanların yolsuzluğa karıştıkları için listeye alınmadığını söylemesi üzerine gözler aday olamayan bakanlara döndü  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin tarım raporun açıklanacağı toplantı öncesi Başbakan Erdoğan’ın dün kendisine yönelik söylediği sözlere yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, bir süre önce bir bakanın bir yakının üniversiteye yerleştirilmesi için ÖSYM Başkanı’na elektronik posta gönderdiğini açıkladığını anımsattı. Bunu üzerine Başbakan Erdoğan’ın dün Lüleburgaz’da kendisini kastederek, "Sende zerre kadar onur varsa bu kadar ağır konuşuyorum, çıkarsın bu hükümetin o bakanını açıklarsın" dediğini kaydetti. Kendisinin açıklamasına gerek kalmadan o bakanın ortaya çıktığını ifade eden Kılıçdaroğlu, Başbakan’ın aynı konuşmasında, "Ben çünkü ne Bahçeli’yim ne şuyum ne buyum. Bizim partimiz AK Parti, temiz siyaset sözü vererek geldik. Benim bir bakanım bunu yapamaz. Bugüne kadar bazı bakanlarla alakalı atılmış adımlar varsa, bunun gerekçeleri vardır. Bugün birçoğu milletvekili adayı olmadıysa nedenleri vardır. Milletvekillerim içinde aynı şey geçerlidir" dediğini belirtti.

 ‘MÜTHİŞ İTİRAF’

 

Başbakan’ın bu sözlerinin "müthiş bir itiraf" olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Şimdi hiçbir yorum yapmadan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a onun sözleriyle hitap ediyorum. Sende zerre kadar onur varsa, bu kadar ağır konuşuyorum, çıkarsın o bakanları milletvekillerini açıklarsın. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir başbakan, bakanların ve milletvekillerinin ve milletvekili adaylarının isimlerinin yolsuzluklara karıştığını ve bu gerekçeyle listelerde yer almadığını açıkladı. İsimlerini bekliyoruz. Zerre kadar onur varsa, benim değil onun sözü.”

AKP’DEN ADAY OLAMAYAN BAKANLAR

AKP’nin iktidara gelmesinden sonra kurulan ilk iki hükümette görev alan bakanlar tırpanlanmıştı. Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf yeniden adaylık başvurusunda bulunmasına rağmen aday listesinde yer bulamadı. Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış adaylık başvurusunda bulunmadıkları için listede yer almadı. Adaylık başvurusu yapan eski bakanlar Güldal Akşit, Nazım Ekren, Sait Yazıcıoğlu, Kürşat Tüzmen, Zeki Ergezen, Sami Güçlü ve İmdat Sütlüoğlu ile birbirlerine dünür olan Osman Pepe ve Hilmi Güler de listeye alınmadı. (Radikal.com.tr, anka)

 

 

 
bayrak2.gif

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Anket

Sitemizin son hali hakkındaki görüşünüz:
 

Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!